Informace o nás

Když začnou dětem letní prázdniny, každoročně ožívá naplno i louka v Green Valley. Na čtrnáct dní sem jezdí děti z Hané učit se žít v přírodě. Spí v indiánských tee-pee. Celotáborová hra se každý rok mění, děti si hrají na Robinsony, námořníky, zlatokopy, archeology, kovboje... Pokaždé jsou v tajemném očekávání na další příběhy, které snad doma někdy četli potají s baterkou pod peřinou. Teď mohou všechna ta dobrodružství prožít doopravdy a na vlastní kůži. V dnešní době to možná může znít divně, ale základním kamenem táborového ducha je učit se pracovat v týmu.
Den se většinou skládá z dopoledního zaměstnání, kdy se děti učí zálesáckým dovednostem, po obědě následují hry, které tyto znalosti ověřují. Samozřejmě nechybějí také bojovky. Podvečer je ve znamení míčových her - hraje se volejbal a hlavně fotbal, ten je soubojem starších kluků s vedoucími a instruktory. Poslední dobou se také začíná v Zeleném údolí dařit lakrosu a baseballu.. Na večer je naplánován táborák nebo nějaká noční hra. Před spaním vedoucí dětem do spacáku sborově zpívají písničku "Hvězdičky, dobrou noc". Tábor potom střeží až do rána noční hlídka. Nejoblíbenější hrou je už delší dobu krutý Sever proti jihu.

 

Historie projektu

Zelené údolí je stanová základna s třiatřicetiletou tradicí. Dříve ji spravovala pionýrská skupina Dukla Lutín, po sametové revoluci se o ni staral Jirka Látal. Nyní tábořiště provozuje Spolek Green Valley CZ.

Vzkazy

Nebyly nalezeny žádné příspěvky.

Přidat nový příspěvek